اعدام – تزلزل رژیم جمهوری اسلامی و گسترش خشونت و اعدام

نوشته شده توسط admin در 19 نوامبر 09

19 نوامبر 2009

مصاحبه رادیو فردا

391874_305638702809213_683367668_n

http://www.radiofarda.com/content/f35_Lajevardi_IV/1887533.html

با سپاس از تمامی کسانی که از طریق اینترنت و ماهواره کنفرانس اضطراری

اعدام

تزلزل رژیم جمهوری اسلامی و گسترش خشونت و اعدام

 را دنبال کردند  و نظرات خود را از طریق ایمیل اعلام شده برای ما ارسال کردند.

 

انجمن پژوهشگران ايران در راستاي اهداف خود در زمينه مطالعات بنيادين مسائل ايران، چهل و ششمین گردهم‌آيي خود را به كنفرانس اعدام، تزلزل رژیم جمهوری اسلامی و گسترش اعدام ها “اختصاص داده است. انجمن پژوهشگران ايران، در اين كنفرانس نيز بمانند تمامي كنفرانس هاي انجام شده تلاش خود را بر پايه شناخت و ارائه راه حل هائي در زمينه فوق قرار داده است.

انجمن پژوهشگران ایران بدنبال روند گسترش اعدام ها در چند ماهه اخیر که آخرین مرحله از خشونت گرائی، تهدید، زندان و شکنجه و تجاوز است، در جهت بررسی پدیده اعدام و رسیدن به یک سازماندهی و هم آهنگی در میان ایرانیان و مراجع بین المللی در جهت نفی و اعتراض به اعدام های گسترده در ایران ” کنفرانسی اضطراری ” را اعلام می دارد

این کنفرانس تلاش خواهد داشت به موضوعات اساسی زیر بپردازد.

 • پدیده اعدام از دیدگاه جامعه شناختی
 • حقوق بشر: نقض حقوق انسانی در ایران
 • خشونت و مجازات دولتی در ایران
 • اعدام و خشونت بر اقوام در ایران
 • اعدام و خشونت بر ادیان و مذاهب در ایران
 • نگاهی واقع گرایانه به موقعیت تزلزل آمیز رژیم و گسترش خشونت و اعدام

هدف ما بر اینست که نتایج بدست آمده در این کنفرانس بتواند به قطعنامه ای بیانجامد که ضمن محکوم نمودن خشونت و اعدام در ایران، درجهت آگاه ساختن و جلب حمایت مردم جهان و مقامات بین المللی تلاش نماید .

بدلیل اضطراری بودن و زمان کوتاه برای تشکیل کنفرانس بر خلاف شيوه كار انجمن در کنفرانس های گذشته که می بایستی مقاله از پیش ارائه شده باشد، دعوت از صاحب‌نظران براي شركت در اين گردهم‌آيي‌ خاصبر مباني زير استوار است:

 1. اعلام كتبي شركت از طريق يكي از دفاتر انجمن (تا 10 آذر 1387/1 ذسامبر 2009) همراه با ارسال الکترونيکي خلاصه‌اي در چنذ سطرتايپ شده (مايکروسافت ورد) از نقطه ‌نظرها در باره موضوع مورد بحث باضافه یک قطعه عکس و بيوگرافی مختصر.
 2. ارسال الکترونيکي مقاله كامل تایپ شده (مايکروسافت ورد – در 20 صفحه يا حدود 5000 كلمه) كه بايد تا دوهفته پس از انجام کنفرانس ارسال گردد.
 3. مدت سخنراني در چهارچوب پانل مورد تقاضا بین 10 تا 12 دقيقه و از آنجائيکه هدف اصلي اين کنفرانس بحث و تبادل نظر در بين سخنرانان مي باشد، زمان برای انجام گفتگوهای فيما بين به اندازه کافي وجود خواهد داشت.
 4. زبان کنفرانس فارسی و انگلیسی خواهد بود.
 5. مقالات ارائه شده مطابق برنامه انجمن در پايان هر گردهم ‌آيي و در صورت امکان بصورت كتاب مستقل و با قيد نام صاحبان مقاله چاپ و منتشر خواهد شد.
 6. هزينه رفت و آمد و اقامت براي شركت در هر يك از جلسات به‌عهده شركت‌كنندگان خواهد بود.
 7. انجمن پژوهشگران ايران به اطلاع مي‌رساند كه معمولاً در شهر محل برگزاري كنفرانس، امكان اقامت در خانه‌هاي مسكوني اعضا و دوستان انجمن ميسر مي‌باشد، كه در صورت تمايل با اعلام قبلي، مي‌تواند مورد استفاده قرار بگيرد.

انجمن پژوهشگران ايران بدينوسيله از کليه صاحبنظران و کارشناسان دعوت بعمل مي آورد که بمانند هميشه فارغ از هر گونه ايده لوژی و نگرش خاصي و تنها بمنظور در اختيار داشتن بهترين و ارزنده ترين ديدگاهها با حضور خود بر غنا و ارزشهای اين نشست بيافزايند.