۸ مارس ۲۰۰۸ – روز جهانی زن

نوشته شده توسط admin در 18 آوریل 16

شماره      ۱۴۵/م/۳۴۹

تاریخ      ۱ اسفند ۱۳۸۶

۲۰ فوریه ۲۰۰۸

 English

برنامه

تماشا کنید!

Frontline Club – ۱۳ Norfolk Place, London W2 1QJ

۱۴:۳۰ – ۱۷:۰۰ Saturday 8 March 2008

 

پخش مستقیم از کانال ماهواره  E2 (امریکا و کانادا)

و از طریق اینترنت    www.pamtv.us

انجمن پژوهشگران ایران چهل و پنجمین گرد هم آئی خود را به روز ۸ مارس، روز جهانی زن اختصاص داده است.

 در این گردهم آئی، انجمن پژوهشگران ایران، برنامه های یکساله خود را در زمینه ارزش گذاری و ارج نهادن به فعالیت ها و مبارزات زنان در ایران که در مقابل تبعیض های قانونی و اجتماعی و موانع فرهنگی گسترده همچنان توانسته اند راههای بکر و خلاقه ای را برای دست یابی به اهداف خود برگزینند اعلام خواهد داشت. نیاز به تأکید فراوان است که آنان علی رغم برخوردهای شدید و اغلب خشونت آمیز همچنان در قلب مبارزات اجتماعی ایران قرار دارند.

 بدون تردید آگاهی نهادهای بین المللی از مشکلات و موقعیت امروز زنان ایرانی از یکسو و از سوی دیگر ارج نهادن به دست آوردهای جنبش های اجتماعی برابری طلب در ایران خواهد توانست که حمایت معنوی و بالابردن نسبی امنیت اجتماعی آنان را بدنبال داشته باشد .

 موضوع محوری این میزگرد اهمیتِ نقش و توانایی نهادهای بین المللی در حمایت و ظرفیت سازی برای سازمان های اجتماعی و نهادهای غیر دولتی خواهد بود.

 شرکت کنندگان: 

 درآغاز این میزگرد خانم شیرین رضویان، شاعر و فعال آزادی قلم و مطبوعات در ایران، دو قطعه شعر به زبان انگلیسی اجرا خواهد کرد .

 در پایان گردهم آئی ” شیرین” دخترنوجوان ایرانی – انگلیسی ترانه ای را در رابطه با “روز جهانی زن” اجرا خواهد کرد. این شعر و ترانه که سروده خود اوست با الهام از مبارزات برابری طلبانه زنان سراسر جهان است و به زنان ایران اهدا شده است.

 همچنین گروه Divine Divas که مجموعه ای از هنرمندان زن از سراسر جهان می باشند ترانه ای را که به مناسبت روز جهانی زن در سال ۲۰۰۸  تهیه کرده اند را اجرا خواهند نمود.  

 

انجمن پژوهشگران ایران

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با آدرس

 IWD2008@aciiran.com

و یا شماره تلفن دستی ۴۴۷۹۶۰۹۴۵۹۷۰+ تماس حاصل فرمایید